Sledujte strhující příběh o stalkerovi s černou minulostí, který čelí nástrahám ve strašlivé Zóně...

25. Část

4. března 2012 v 20:00 | DS Team |  Příběh Sergeje L. Andropova
Ráno bylo chladné a sychravé. Vzbudil mě náhlý povyk někde poblíž. Promnul jsem si oči, a rozespale a dost nejistě jsem se postavil na nohy. Lehnul jsem si do některého z těch baráků, který mi mohli poskytnout alespoň částečný útočiště a úkryt před mutantama. Složil jsme si věci do báglu, a vyrazil jsem šouravým krokem ven, podívat se, co se tam děje.
Venku to žilo, všichni přítomní stalkeři ve vesnici stáli kolem Dimitrije a těch dvou vědátorů - Daniela a Samuela. Ti se v kruhu tvořícím stalkery kolem hádali. Došel jsem ve chvíli, kdy zrovna padlo moje jméno.
" Vousáč, to on mi to chce prodat!" řval zrovna Dimitrij z plných plic. Tvář mu nabírala hrůzostrašný narudlý odstín a na spánku mu začala pulzovat neskutečně velká žíla.
" Vousáč?" ptal se s výrazem mírného nepochopení Samuel.
" Jo ten Vousáč. Ten, kterej tu udělal to pozdvižení kolem toho zasranýho upíra."
" Ach tááák, vzpomínám si. Vysvětlil si mu vůbec co to má za vzácnost?"
" To tě, ale vůbec nemusí zajímat Samueli!"
Najednou se Samuel rozeběhl proti Dimitrojovi. Shodil ho na zem a začal ho bezmyšlenkovitě mlátit. Daniel v tu chvíli přiběhl k Samuelovi a odtrhl ho od Dimitrije, kterému z nosu pryštila spousta krve. Nemohl jsem se koukat, jak se tohle předtím skoro bezproblémové společenství rozpadalo jen kvůli mně.
" Co se tady děje?" skoro jsem řval, abych překřičel tu vřavu kolem.
" Prodáváš věc, která má větší cenu jak ty, to se děje ! "řval stále Samuel, kterého s námahou držel Daniel.
" Jakou věc? Ty myslíš ten artefakt, kterej mi je k ničemu?"
" Jo ten! Víš co to je za vzácnost? My vědci hledáme něco podobného, abychom mohli najít něco proti PSI-záření a ty si to chceš prodat Dimitrijovi ?"
" Co jiného mi zbývá, když potřebuju zásoby a mám pár roztrhanejch rublů?"
" Dám ti deset tisíc rublů teď na ruku a pak, až nás ochráníš před mutantama tak dostaneš dvacet tisíc. To je dobrá nabídka ne ?"
" Třicet tisíc za jeden podělanej artefakt?"
Nemohl jsem stále uvěřit svým uším. Třicet tisíc, za tuhle zasranou sklenici s modravým blivajzem. K tak rychlýmu zisku jsem ani nedoufal, byl jsem rád i za deset a teď třicet. Dimitrije asi moc nepotěším, ale i tak mu musím zaplatit za práci a zásoby, jinak bych tu mohl ležet na zemi s mozkem krásně roztříleným na kaši.
" Beru, dokonce vás i ochráním před těma mutantama, jen budu potřebovat zpátky svoji zbraň a zásoby," s touhle větou jsem se otočil na Dimitrije, kterej vypadal jako by dostal pažbou do zátylku. Tupý výraz ve tváři hned vystřídalo zklamání a následně se objevil hrůzostrašný obličej, kterej už v životě nechci vidět.
" Tady to máš, hajzle. Moc dobře si tě zapamatuju, aby si věděl. Chci těch deset tisíc od vědátorů, jinak nedostaneš nic a tu odstřelovačku si nechám," cedil skrz zuby rozzuřený obchodník.
" To si snad děláš prdel? Vždyť to co od tebe chci, nemá cenu ani posranejch pár tisíc rublů a ty mi chceš vzít všech deset tisíc?"
" Máš recht. Teď už to má cenu dvanácti tisíc a nezkoušej mě ještě víc nasrat, nebo ti to zdvojnásobím!"
Jsem v prdeli, pomyslel jsem si. Kde seženu takhle narychlo dva tisíce, když mám u sebe jen pár stovek? Z náhlého vnitřního boje mě vytrhl hlas Daniela.
" Tady máš těch deset a dva navíc! Klidně se s tím udav!"
Jak se to říká, místo toho abych narazil na jednoho pseudopsa, narazíš spíš na celou smečku. A tak to je i s problémy, které mám furt jenom já. Snad se to zlepší, jen co získám autoritu u vědátorů za ochranu těhlech dvou maškar a hlavně za ten artefakt, po kterém tak toužej.
Dimitrij mi vrazil zásoby do náruče a vousáčovu odstřelovačku, teď už s optikou, ledabyle pohodil na zem. Začal jsem rvát všechno, co jsem měl v rukou do batohu, abychom odtud mohli rychle vypadnout. Musím říct, že Dimitrij tedy není zas tak rozdavačný, ale svou práci dělá dobře. Odstřelovačka vypadala ve výborném stavu a ta optika na ní byla prostě nádhera. Hodil jsem si bágl na záda, ákáčko v rukou a odstřelovačku pověšenou přes rameno a odcházel jsem s Danielem a Samuelem pryč od shluku zvědavců, kteří doteď nevěděli, o co se tady jednalo.
Šel jsem s Danielem a Samuelem do jejich chatrče, kde už měli sbalené věci na cestu.
" Kam, že to půjdeme?" Já blbec jsme se ani nezeptal, kam jdu a už jsem tu podělanou práci přijmul.
" Směr Jantar. Provedeme poblíž téhle vísky měření. Budeme měřit odsuď, až k Jantaru a uvidíme, kde je ta podzemní voda. Pokud najdeme pramen, tak už je pak jednoduché získat vodu," řekl Daniel, při odchodu z domu.
" Jak dlouho to asi tak bude trvat?"
" Už jsme ti to přeci říkali, nejspíš dva tejdny, při nejhorším tři, než se dostaneme do Jantaru. Ty máš hlavní úkol ochránit nás, proto jsme si tě taky najali."
Odcházeli jsme z vesničky kolem poledne, První šel Daniel, pak já a Samuel. Šli jsme svorně cestičkou mírně se svažující směrem k vědecké stanici Jantar.

Nechal jsem se najmout dvěma vědátory, jako nějakej žoldák. Jenže je pravda, že ty peníze se budou hodit a navíc, mě vytáhli z kaše při hádce s Dimitrijem. Nakonec jsem docela rád, že jsem s nima šel, alespoň mám po pár tejdnech zase nějakou společnost na cestách. Jak jsme tak kráčeli po nepatrné pěšině, měl jsem nutkání jásat, ale přes tvář mi přelétl jen skromný úsměv na Samuela za mnou.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 S.t.a.l.k.e.r S.t.a.l.k.e.r | 4. března 2012 v 21:00 | Reagovat

Typuju si ze se Dimitryj pomsti.. :D Perfektni.. co nejdriv dalsi!!!

2 jilda jilda | E-mail | 4. března 2012 v 21:09 | Reagovat

paráda jako vždy

3 Shade Shade | E-mail | 4. března 2012 v 21:38 | Reagovat

Jaj, ten si to chudák ještě vyžere, dmijtrij už určitě najímá někoho kdo je sejme...

4 slavik slavik | 6. března 2012 v 1:16 | Reagovat

Skor na koho alebo radčej na čo narazia po ceste k Jantaru.... už sa ako vždi neviem dočkat ;)

5 DS Team (Za.red) DS Team (Za.red) | 6. března 2012 v 20:07 | Reagovat

Pokračování ... Nebudu psát kdy přesně bude, ale nejspíše příští týden, jelikož se mi naskytne již tolik očekávané volno :).

Jinak, Dimitrij není typ člověka co by se nechal jednoduše odbýt. Je to obchodník, a když ho někdo při obchodu zradí, tak se Dimitrij nemálo naštve ;)

6 S.t.a.l.k.e.r S.t.a.l.k.e.r | 7. března 2012 v 12:59 | Reagovat

No ale nemusel by vousac umrit :DD to by ten denik zkoncil moc brzo :DD ale mohl by v souboji Dimitryje zabit ;)

7 Toník Toník | 10. března 2012 v 17:18 | Reagovat

Dimitrij je buřt na to nezapomeň. Ten si hezky posedí v klidu zatím co žoldáci je budou zabijet. ;)

8 dambor dambor | 11. března 2012 v 20:32 | Reagovat

Dimitrij mi nemalo pripomina Sidorovice :D
a nebyla na hmota ve sklenicce nahodou zelen?

9 DS Team (Za.red) DS Team (Za.red) | 13. března 2012 v 16:44 | Reagovat

Hmota ve skleničce je takovej rosol, kterej má zeleno-modrou barvu. Občas se zdá mít více zelenou, ale občas více modrou. Sergej popisuje tu barvu, která se mu více zdá v danou chvíli ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama