Sledujte strhující příběh o stalkerovi s černou minulostí, který čelí nástrahám ve strašlivé Zóně...

Druhá Černobylská katastrofa – Začátek konce II.

13. dubna 2012 v 22:29 | Štefan Strapek |  Povídky ze Zóny
2. část

Pobudil jsem se. Příšerně mě bolela hlava. Kolem mě pobíhali saniťáci a odnášeli zraněné a mrtvé. Ještě jsme se nedostali do zóny a už tolik mrtvých. Co se to proboha děje??
Byl jsem schopen stát na vlastních nohou, takže mě nikam neodvezli. Z naší čety zbylo sedm lidí. Nikoho tenkrát nenapadlo sebrat si jejich zbraně a munici. Ve výstrojních skladech nebyly téměř žádné zásoby. Kdybychom to tenkrát udělali, nebyl bych tu teď sám. Seřadili jsme se a pokračovali pěšky dál do Zóny. Vstříc smrti.

Postupovali jsme nenarušenou krajinou dále směrem na jihozápad. Bylo nádherné počasí a foukal mírný vítr. V antiradiačních oblecích bylo nesnesitelné dusno, ale jak jsme dále postupovali, zrychlovalo se i tempo cvakání Giegerova počítače. Podzimní vítr si pohrával s listím a hnal ho před námi. Listí ale náhle zmizelo. Rozkázal jsem zastavit. Sebral jsem ze země kamen a hodil ho před sebe. Těsně před tím, než dopadl na zem, zmizel. Sbíral jsem kameny a jako v hypnóze je rozhazoval kolem sebe. Kameny nenávratně mizeli. "Něco" je pohlcovalo. Sesbírali jsme si kameny do kapes a rozhazovali je kolem sebe. Další náhoda, která nám zachránila životy.

Slunce pomalu zapadalo. Přes vysílačku jsem se spojil s velitelstvím. Čekali jsme, že pro nás přijede auto nebo že se máme vrátit. Spousta chlapů bylo raněných a neměli jsme ani dostatek zásob. Rozkaz zněl: "Přenocujte".
Tímto nad námi vynesli rozsudek smrti. Neměli jsme stany ani obyčejné celty. Poblíž nebyl ani les, další náhoda, která nám zachránila život, takže jsme si ani nemohli postavit něco, kam by se dalo schovat. Poblíž stálo jen pár polorozpadlých baráků. Dnes by se tam neodvážil ani nejzkušenější, po zuby ozbrojený stalker. My ovšem ani zdaleka netušili, co se dole ve sklepích skrývá.

Od výbuchu uplynuly nejmíň čtyři hodiny. Schovali jsme v nějaké hale, nejspíš v bývalé továrně. Příšerně mě bolela hlava. Nemohli jsme si ani sundat obleky protože rafička dozimetru se zasekla na maximu a nehodlala se pohnout.
Rozdělali jsme si oheň a posedali kolem něj. Naladil jsem vysílačku na frekvenci velitelství a poslouchali jsme hlášení ostatních jednotek. Zmizelo několik vrtulníků a nákladních aut i s posádkou. Od jednotek ze západu se ozývalo zoufalé volání o pomoc, někdo jiný se tiše modlil. S hrůzou jsme to poslouchali. Každý byl v duchu doma s rodinou..

Ze snu mě probudili výkřiky a prudká palba. Od dveří se na nás hrnuli.. jak to popsat..nebyli to lidé. Měli na sobě obleky vědců a dělníků pracujících v Zóně před výbuchem, a kvůli kterým jsme tu také byli. Pohybovali se podivnou kolébavou chůzí a měli široce roztažené zornice, vyceněné zuby a bylo z nich cítit spálené maso. Za nimi leželi roztrhaní dva strážní v kaluži krve a několik jich na něm hodovalo. Sebral jsem svou zbraň a okamžitě na ně začal střílet. Ale kulky jim nějak neublížily. Dále se valili na nás. Bylo jich ne víc než dvacet. Ochromen jsem pozoroval ta jatka. Několika chlapům došla munice a vrhli se do boje s nožem, ale v zápětí zmizeli pod těly těch krvelačných bestií.

Konečně mi to všechno došlo. Zavelel jsem k ústupu. Vyběhli jsme ven, kde nás zalilo oslepující červené světlo. Chtěl jsem zjistit polohu, ale kompas nefungoval. Ručička se otáčela na jednu a potom na druhou stranu. Dal jsem se na zběsilý útěk se zbytkem chlapů. Nevěděli jsme, kam běžíme. Hlavně, proboha, rychle odsud pryč!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 bign bign | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 21:36 | Reagovat

Prečo sa táto "povídka" nacháza medzi príbehom ?

2 ja ja | 19. dubna 2012 v 14:28 | Reagovat

Jak to myslis?? Povidka je v aktualnich clancich snad ne??

3 Hanka Hanka | 22. dubna 2012 v 20:46 | Reagovat

O_o to je napínavé

4 Tom Tom | 6. května 2012 v 21:58 | Reagovat

ty vole skoro ani nedýchám

5 Ashinka Ashinka | 25. června 2012 v 3:01 | Reagovat

Další díl!!!! šup

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama