Sledujte strhující příběh o stalkerovi s černou minulostí, který čelí nástrahám ve strašlivé Zóně...

Samuel

4. června 2012 v 20:02 | DS Team |  Životopisy postav
Samuel Dmitrij
Samuel Dmitrij, sedmatřicetiletý vědec, který většinu své dosavadní práce odvedl v Zóně po boku svého druha Daniela.

--

Mladý vědec se narodil ve městečku Brjansk v Rusku, v bohaté rodině mistra taviče Vasila a matky Světlany. Už jako dítě vynikal intelektuálem a inteligencí a tak mohl studovat na prestižních školách v Brjansku i nejbližším okolí.

Ve svých dvaceti letech studoval na inženýrsko-technologické akademii v Brjansku a čekala ho závratná kariéra. Po šesti letech úmorného učení Samuel úspěšně graduoval a odcestoval do Moskvy, kde si hodlal najít slušnou a dobře placenou práci. Právě díky Danielovi, jehož potkal ve vlaku cestou do Moskvy, dostal vysněnou práci na Akademii věd v Moskvě.

" Na tuto dobu Samuel nejraději vzpomíná. Začátky jeho práce s Danielem pro něj byly velmi přínosné a inspirující." (Samuelův otec Vasil, 2005)

Při druhé černobylské katastrofě v roce 2006 se Samuel s Danielem zdržovali na jihu Ukrajiny, kde prozkoumávali poloostrov Krym, kde by údajně měly být speciální minerály pro Ruskou vládu. Poté co se oba dozvěděli o tom, co se stalo v Černobylu, zanechali práce a odcestovali jako jedni z prvních vědců přímo do srdce Zóny.

Zdržovali se na smetišti, kde je neskutečně fascinoval nadměrný výskyt artefaktů a jiných věcí, které měli nevysvětlitelné vlastnosti.

Poté, co si u jednoho překupníka, Dimitrije, kupovali vodu za nehoráznou sumu, rozhodli se najít pitnou vodu někde v Zóně. Díky dvouletému výzkumu zjistili, že se drahocenná tekutina může vyskytovat hluboko v útrobách dřevin. Podle záznamů se pak oba vědci - v doprovodu Temných stalkerů (ačkoli se vedou spory o tom, zda o doprovodu těchto zabijáků skutečně věděli) a jakéhosi žoldáka - dostali k továrně (nacházející se nedaleko vědecké laboratoře v Jantaru). Hledali tady prý jakýsi zapovězený artefakt, o kterém se doslechli v baru (ačkoli podle některých, ne právě střízlivých, názorů zde hledali i bájnou Psi-plazmu).

_ _

Samuel s lehce střiženým černým strništěm a tmavými očima působí dojem neohrabaného, cynického člověka bez špetky humoru, ale opak je pravdou. Je velmi společenský, zábavný a upřímný. Mladý vědec dokáže přes všechny útrapy pokračovat dál v cestě a díky tomu dodává sílu i svým společníkům, kteří jsou po jeho boku.

" I přes všechny naše společné útrapy, které jsme se Samuelem zažili, dokázal Samuel vždy zlepšit moji náladu. Díky jeho optimistickému pohledu na věc jsem nejednou změnil rozhodnutí." (Sergej L. Andropov, 2015)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama