Sledujte strhující příběh o stalkerovi s černou minulostí, který čelí nástrahám ve strašlivé Zóně...

Eintrichův kámen

25. července 2012 v 9:10 | DS Team |  Poznámky z Deníku
Zploštělý, lesklý a hladký kov. V Jantaru je vcelku běžný, ale obvykle se nachází několik metrů pod zemí, takže o něm ví jen hrstka stalkerů a někteří vědci. Nemá žádné specifické vlastnosti a je vcelku k ničemu až na to, že spolehlivě zahání snorky a přitahuje upíry a pseudopsy. V omezené míře ho využívají ho Jantarští vědci, kteří se chtějí uchránit před napadením snorků. Protože se ale zároveň vystavují nebezpečí vysátí upírem nebo sežrání pseudopsem, příliš oblíbenou ochranou není. V hojné míře ho ale používají lovci upírů a takzvaní "Otcové". Obojích je ale tak poskromnu, že ve skutečnosti jen malé procento stalkerů nosí Entrichův kámen při sobě.
Mnoho stalkerů i vědců se domnívá, že snorci se kamene bojí právě proto, že přitahuje upíry a pseudopsy. Omyl. Podle rozsáhlých výzkumů a pokusů dnes už mrtvého vědce J. U. Eintricha se snorci kamene děsí ze stejného důvodu jako bouřky - nebo lépe řečeno právě proto. Kámen totiž ze zatím neznámých příčin páchne ozónem. Podobný zápach ucítíme, když se ocitneme příliš blízko kamene, který při bouřce rozštípne blesk. Snorkové se ze všeho nejvíc bojí bouřky, a potažmo blesků a zápach ozónu jim hluboce zakořeněný strach připomíná.
O to proč Kámen zároveň přitahuje upíry a pseudopsy se zatím nikdo hlouběji nezajímal. Někteří ale tvrdí, že upíři milují snorčí maso a když se ke kameni blíží, tajně doufají, že narazí na prchajícího snorka. Pseudopsi prý prostě běží za každým silnějším zápachem.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tanker Označený Tanker Označený | 24. května 2013 v 23:02 | Reagovat

velice zajímavé :-O ozón jsem dlouho necítil :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama